کتابخانه مسجد جامع دماوند

کتابخانه مسجد جامع دماوند

استان تهران-شهرستان دماوند -بلوار امام خمینی- میدان 17 شهریور -کوچه نواب صفوی(مسجد جامع) ضلع شمالی مسجد جامع دماوند-کتابخانه عمومی مسجد جامع دماوند

پیام های کوتاه
آخرین نظرات

 

رسانه‌های خبری خارجی بیانات مقام معظم رهبری در خصوص اظهارات گستاخانه و خصمانه رئیس‌جمهور جدید آمریکا را بازتاب دادند.

به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان؛ شبکه‌ها و رسانه‌های خارجی، بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی را بازتاب دادند.

 

خبرگزاری رویترز نوشت آیت‌الله خامنه‌ای روز سه شنبه در واکنش به اظهارات دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا، اعلام کرد هیچ دشمنی نمی‌تواند ملت ایران را از پا در بیاورد و فلج کند

 

رویترز در ادامه نوشت: آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر معظم ایران، روز سه شنبه ضمن رد هشدارهای دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، به تهران برای توقف آزمایش‌های موشکی ایران،‌ از ملت این کشور خواست با شرکت گسترده در راهپیمایی سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در روز جمعه، پاسخ تهدیدات ترامپ را بدهد

 

رهبر معظم ایران در سخنانی اعلام کرد: «هیچ دشمنی نمی تواند ملت ایران را از پا در آورد. ترامپ می گوید شما باید از من بترسید، ولی ملت ایران پاسخ اظهارات وی را در روز 22 بهمن می‌دهد و مواضع خود را در مقابل چنین تهدیداتی نشان خواهد داد

 

شبکه تلویزیونی المیادین نیز گزارش داد: آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر انقلاب اسلامی ایران، گفت هدف از تهدیدات ترامپ، ترساندن ایران است، اما ما می‌گوییم که نمی‌ترسیم.

 

شبکه تلویزیونی الجزیره هم گزارش داد: رهبر معظم ایران گفت تهدیدات ترامپ ما را نمی‌ترساند و واشنگتن به زودی پاسخ ملت ایران را خواهد دید.

 

پایگاه اینترنتی شبکه پرس تی‌وی نیز نوشت رهبر معظم انقلاب فرمودند: «رئیس‌جمهور جدید آمریکا می‌گوید باید از اوباما متشکر باشید! چرا؟ متشکر باشیم به‌ خاطر داعش و آتش در عراق و سوریه و حمایت علنی از فتنه‌ی ۸۸؟»

 

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای افزودند: «او (اوباما) بود که تحریم‌های فلج‌کننده برای ملت ایران آورد؛ البته به خواستش نرسید و هیچ دشمنی نمی‌تواند ملت ایران را فلج کند

 

لازم به ذکر است صبح سه‌شنبه هم‌زمان با نوزدهم بهمن‌ماه، سالروز بیعت تاریخی همافران نیروی هوایی ارتش با حضرت امام خمینی (ره) و روز نیروی هوایی، جمعی از فرماندهان، افسران، خلبانان و کارکنان نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران و قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیاء (ص)، با حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی، دیدار کردند

 

رویترز

 

رویترز با اشاره به اینکه رهبر ایران اولین بار پس از آغاز ریاست‌جمهوری ترامپ سخنرانی کرده است، نوشت آیت الله خامنه‌ای گفت ترامپ چهره واقعی آمریکا را نشان داده (مطلبی که به عنوان تیتر نیز آمده) و اتهامات ایران به مورد فساد در حکومت این کشور را ثابت کرده است.

 

در ادامه این سخنان از رهبر انقلاب نقل شده که ترامپ «با نشان دادن چهره‌ی واقعی آمریکا، حرف‌های ساله‌ی جمهوری اسلامی ایران در بیش از 30 سال گذشته را درباره‌ی فساد سیاسی، اقتصادی، اخلاقی و اجتماعی دستگاه حاکم بر آمریکا ثابت کرده است».

نیویورک‌تایمز

 

پایگاه نیویورک‌تایمز با انتخاب این تیتر که «آیت الله خامنه‌ای به طعنه از دانلد ترامپ به خاطر نشان دادن چهره واقعی آمریکا تشکر کرد» نوشت در حالی که ایران در حال بررسی چگونگی تعامل با رئیس‌جمهور جدید آمریکا است، «رهبر معظم ایران از رئیس‌جمهور جدید آمریکا به خاطر افشای چهره واقعی ایالات متحده تشکر کرد

 

در ادامه خبر آمده در حالی که جریان‌های مختلف در ایران با احتیاط نسبت به رئیس‌جمهور جدید برخورد کرده‌اند، ترامپ ایران را در میان 7 کشوری قرار داد که مهاجران آنها ویزای ورود به ایالات متحده را دریافت نمی‌کنند.

 

نیویورک‌تایمز نوشت رهبر ایران گفت تبلیغات انتخاباتی و ریاست‌جمهوری ترامپ، دیدگاه‌های ایران در مورد «فساد سیاسی، اقتصادی، اخلاقی و اجتماعیِ حاکم در ایالات متحده» را آشکار کرد.

 

این پایگاه همچنین اشاره رهبر انقلاب به دستبند‌زدن به کودک 5 ساله در فرودگاه دالس را نقل کرده و می‌نویسد رهبر ایران می‌گوید این اتفاق «معنای واقعی حقوق بشر آمریکایی را روشن کرد.» نیویورک‌تایمز مدعی می‌شود این کودک بازداشت شده اما «ظاهراً دست بند نخورده است.».

 

نیویورک‌تایمز ادامه داد رهبر معظم ایران به توئیت ترامپ مبنی بر لزوم متشکربودن ایران از اوباما اشاره کرد و گفت از چه بابت باید از او تشکر کنیم، «به خاطر ایجاد داعش، جنگ در عراق و سوریه یا حمایت علنی از ناآرامی‌های 2009؟». در انتهای خبر آمده آیت الله خامنه‌ای گفت ایرانیان روز جمعه برای «اعلام مواضع خود علیه تهدیدها» در راه‌پیمایی شرکت خواهند کرد.

الجزیره

 

الجزیره نیز با تیتر کردن «آیت الله خامنه‌ای: ترامپ چهره واقعی آمریکا را نشان داد» جملات رهبر معظم ایران را در سخنرانی روز سه‌شنبه نقل کرد. در این خبر آمده است آیت‌الله خامنه‌ای از رئیس‌جمهور جدید آمریکا به خاطر افشای چهره واقعی ایالات متحده تشکر کرد.

 

الجزیره همچنین از سخنان رهبر انقلاب نقل می‌کند «رئیس‌جمهور جدید با حرف‌ها و اقدامات خود در مبارزات انتخاباتی و روزهای اخیر حرف‌های جمهوری اسلامی ایران در بیش از 30 سال گذشته را درباره‌ی فساد سیاسی، اقتصادی، اخلاقی و اجتماعی دستگاه حاکم بر آمریکا ثابت کرده است.

 

این خبرگزاری به ممنوعیت ورود مهاجران از ایران و 6 کشور دیگر بر اثر دستور اجرایی ترامپ اشاره می‌کند و می‌نویسد رهبر معظم ایران دست‌بندزدن مأموران امنیتی آمریکا به کودک 5 ساله را نشان‌هنده «معنای واقعی حقوق بشر آمریکایی» دانست.

 

الجزیره سپس به نقل از درسا جباری خبرنگار در تهران می‌نویسد این اولین بار است که آیت‌الله خامنه‌ای به صورت مستقیم به تهدیدات رئیس‌جمهور جدید آمریکا با کلماتی درشت پاسخ می‌گوید. در انتهای خبر به سخنان حجت‌الاسلام روحانی و دکتر ظریف در چند روز اخیر پیرامون توافق هسته‌ای اشاره شده است.

 

دیلی ‌استار

 

این پایگاه با تیتر کردن عبارت «خامنه‌ای: ترامپ چهره واقعی آمریکا را افشا کرد» می‌نویسد رهبر معظم ایران روز سه‌شنبه گفت از رئیس‌جمهور آمریکا متشکر است زیرا «این مرد آمد و در مبارزات انتخاباتی و بعد از انتخابات آنچه ما در مورد فساد در نظام حاکم آمریکا می‌گفتیم، آشکار کرد».

 

دیلی استار اشاره رهبر انقلاب به دست‌بندزدن به کودک 5 ساله پس از ممنوعیت صدور ویزا برای مهاجران از 7 کشور اشاره می‌کند و به نقل از آیت الله خامنه‌ای می‌نویسد «او معنی واقعی حقوق بشر آمریکایی را نشان داد». این پایگاه می‌نویسد رهبر ایران به توئیت ترامپ مبنی بر اینکه «ایران با با آتش بازی می‌‌کند در حالی که باید از اوباما و توافق‌ هسته‌ای متشکر باشد» اشاره کرده و گفت اوباما همان کسی است «تحریم‌های فلج‌کننده» بر ایران تحمیل کرد و با اقدامات بی‌ثبات‌ساز خود به تشکیل دولت اسلامی (داعش) کمک کرد.

 

ایندین اکسپرس

ایندین اکسپرس با انتخاب تیتر «رهبر معظم ایران آیت الله خامنه‌ای: ترامپ چهره واقعی آمریکا را نشان داد» نوشت آیت الله علی خامنه‌ای گفت از رئیس‌جمهور آمریکا دانلد ترامپ تشکر می‌‌کند. این پایگاه خبری نیز به جمله رهبری در مورد اثبات‌شدن اتهامات ایران پیرامون فساد در نظام آمریکا اشاره می‌‌کند و اینکه ترامپ با رفتارهایش این اتهامات را تأیید کرده است.

 

ایندین اکسپرس همچنین اشاره رهبر انقلاب به ماجرای دست‌بندزدن به کودک 5 ساله در فرودگاه را نقل کرده و نوشت «خامنه‌ای گفت او با رفتارهایش معنای واقعی حقوق بشر آمریکایی را نشان داد.» در ادامه خبر، پاسخ رهبر انقلاب به توئیت ترامپ در مورد لزوم متشکربودن ایران از توافق هسته‌ای با اوباما آمده و به نقل از آیت الله خامنه‌ای می‌نویسد اوباما همان کسی است «تحریم‌های فلج‌کننده» بر ایران تحمیل کرد و با اقدامات بی‌ثبات‌ساز خود به تشکیل دولت اسلامی (داعش) کمک کرد.

{یا علی مدد}

 

 

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی